O nás

Spoločnosť MY & MI je líder na trhu dovozu, distribúcie
a predaja prémiových cigár.

Ako jediná spoločnosť na Slovensku máme portfólio cigár, v ktorom si každý milovník nájde to svoje. Pre našich zákazníkov dovážame cigary z Kuby, Dominikánskej republiky, Nikaragui, Hondurasu, Mexika ale aj Brazílie. Nájdete u nás cigary od tých najľahších až po najsilnejšie, od lacnejších cigár na každodenné fajčenie až po limitované edície od renomovaných výrobcov pre výnimočné okamihy. Celkovo má naša ponuka viac ako 600 ručne šúľaných cigár, z ktorých si určite vyberie každý.

Naša firma úzko spolupracuje s výrobcami cigár a pravidelne sa zúčastňuje na zahraničných workshopoch, výstavách a školeniach. Aj vďaka tomu u nás nájdete nielen skvelé cigary za výborné ceny, ale aj tím špecialistov, ktorí rozumejú cigarám od tabakového zrniečka až po posledné potiahnutie z cigary. Radi vám pomôžeme s výberom tej správnej cigary pre vás, alebo dobrými radami o fajčení či skladovaní cigár.

Spoločnosť MY & MI prevádzkuje sieť predajní Dom Cigár – jediné predajne na Slovensku špecializované výlučne na predaj prémiových tabakových výrobkov a príslušenstva. Každá z predajní poskytuje bezkonkurenčné portfólio ručne šúľaných cigár, fajok, fajkového tabaku a cigarového príslušenstva.

Mapa

V poslednej dekáde sa stala naša spoločnosť silným hráčom aj na medzinárodnom trhu. Vďaka úzkej spolupráci s viacerými výrobcami cigár sme sa stali ich centrálnym logistickým skladom pre krajiny v Európe, Ázii a Afrike. Dnes naša spoločnosť dodáva cigary viac ako 120 partnerom

vo viac než 65 krajinách sveta na 4 kontinentoch. Spolupracujeme s firmami ako J.C.Newman, A.J.Fernandez, A.Turrent, Santa Clara a inými. Aj vďaka tomu vám vieme poskytnúť bezkonkurenčnú dostupnosť tovaru a najširší sortiment.

Naša spoločnosť bola založená v roku 1993 Miroslavom Bajtošom, ktorý z nej za posledných 25 rokov vybudoval najúspešnejšiu cigarovú firmu na Slovensku. Od roku 2015 firmu vedie spolu so svojím synom Marošom Bajtošom.

História spoločnosti

Viac než 20 rokov poctivej práce

Od nepamäti sa tabak vychutnával pri výnimočných príležitostiach. Či už to bolo zakopanie vojnovej sekery indiánmi, alebo bežnejšie udalosti dnešného moderného života – svadba, narodeniny, výročie, posedenie s rodinou alebo s priateľmi. Každá z nich predstavuje skvelý dôvod vychutnať si výnimočný tabak a osláviť tak momenty, ktoré nám život prináša. V našej spoločnosti od začiatku veríme, že kvalitný prémiový tabak má svoje miesto v dnešnej uponáhľanej dobe. Prémiovému tabaku sa venujeme od roku 1996 a s dovozom ručne šúľaných cigár sme začali na prelome tisícročí. V počiatkoch sme začínali s distribúciou prémiových cigár do sietí trafík, hotelov a reštaurácií, či rôznych barov. Ako to však býva, v takýchto prevádzkach je kvalitný tabak len doplnkovým sortimentom. Rozhodli sme sa teda, že vytvoríme koncept predajne, v ktorej si každý milovník tabaku príde na svoje.

Postupne sme otvorili takýchto predajní viacero – v roku 2008 a 2009 sme otvorili dve predajne v Bratislave – na Šancovej a Michalskej ulici. V roku 2013 bola otvorená predajňa v Banskej Bystrici a v roku 2015 sme otvorili našu vlajkovú predajňu na Starej Vajnorskej. Tu nájdete kompletné portfólio cigár s viac ako 600 rôznymi prémiovými cigarami v najväčšom walk-in humidore v strednej Európe. Časom sa naša spoločnosť vypracovala na jednu z najvýznamnejších spoločností vo svojom segmente nielen na slovenskom, ale aj globálnom trhu. Viacerí renomovaní dodávatelia cigár sa rozhodli využiť naše skladovacie a logistické služby a tak pre nich dnes prevádzkujeme centrálny logistický sklad. V súčasnosti naša firma dodáva cigary nielen slovenským odberateľom, ale aj viac ako 120 partnerom z celého sveta.

Distribúcia

Najširšie portfólio cigár s garantovanou dostupnosťou

Ak hľadáte spoľahlivého dodávateľa pre prémiové cigary, cigarky alebo kvalitný fajkový tabak, sme jednoznačne vaša najlepšia voľba. Prémiové tabakové výrobky naša spoločnosť distribuuje už od roku 1996 a postupne sme sa stali najväčším distribútorom ručne šúľaných cigár na Slovensku. Máme bezkonkurenčne najširšie portfólio cigár s garantovanou dostupnosťou.

Naša firma sa pravidelne zúčastňuje zahraničných výstav a workshopov. Intenzívne sledujeme hodnotenia prestížnych cigarových časopisov Cigar Journal a Cigar Aficionado a tak vám vieme odporučiť horúce novinky, alebo cigary výborne hodnotené odborníkmi. Naše sklady s kontrolovanými podmienkami vám zaručia že cigary, ktoré od nás dostanete, budú vždy v najlepšom stave.

Skladovanie a logistika

Preprava tabakových výrobkov do 40 krajín sveta

Pre viacerých našich korporátnych partnerov – výrobcov cigár prevádzkujeme centrálny sklad pre Európu, Áziu a Afriku. Dlhé doby dodania a drahá letecká preprava z krajín vyrábajúcich cigary nútia výrobcov prevádzkovať sklady bližšie k svojim zákazníkom. Skladovanie a logistika tabakových výrobkov podlieha v rámci EU striktným pravidlám. Či už ide o samotnú prevádzku daňového skladu, alebo zasielanie tovaru v rámci systému EMCS, prípadne zasielanie tovaru mimo krajín Európskej únie, je potrebné dodržať striktné pravidlá a postupovať podľa špecifických ustanovení.

Naša spoločnosť má viac ako 10 ročné skúsenosti so zasielaním tovaru zahraničným klientom nielen do Európy, ale aj do celého sveta. Aktuálne naša spoločnosť dodáva cigary viac ako 120 partnerom vo viac než 65 krajinách sveta. Spolupracujeme s firmami ako J.C.Newman, A.J.Fernandez, A.Turrent, Santa Clara a inými. Ak máte záujem využívať naše logistické služby, neváhajte nás kontaktovať na emailovej adrese trade@myami.sk.

Someliérske služby

Dokonalá atmosféra pre vaše podujatie

Ak hľadáte someliéra pre váš event, ste na správnej adrese. Naša firma sa venuje dovozu, distribúcii a predaju cigár už viac ako 20 rokov. Za ten čas sme boli desiatky krát v krajinách, kde sa cigary pestujú, priamo na plantážach a vo fabrikách. Absolvovali sme množstvo školení a workshopov, ale aj odborných výkladov priamo od producentov cigár. Aj preto sú pre vás naši someliéri ideálna voľba – poradia vám nielen čo sa týka podávania a výberu cigary v kombinácii s alkoholom, ale vedia vám podať aj množstvo zaujímavých informácií o procese výroby cigár a o rôznych cigarových novinkách.

Samozrejmosťou je najširšie portfólio cigár na Slovensku - od tých najľahších až po tie najsilnejšie, v rôznych cenových hladinách, s rôznymi chuťovými charakteristikami a z každej z hlavných cigarových krajín. Cigary od nás dodajú vášmu podujatiu ten správny luxusný nádych a zároveň potešia vašich hostí. Navyše, pri minimálnom odbere 800 EUR bez DPH máte od nás someliérske služby zadarmo.

Poradenstvo

Odborné informácie, profesionálny prístup

Výroba, skladovanie a fajčenie cigár je hotové umenie. Cigary rozhodne nepatria do kategórie bezduchých výrobkov, ktoré chrlia stroje v tisíckach. Celý proces výroby jednej cigary prejde viac ako 200 pármi rúk. Preto by bola škoda poškodiť takýto výsledok ľudského umu neodborným skladovaním alebo nesprávnou manipuláciou. Aby si cigary zachovali tie správne chuťové vlastnosti a aby bol zaručený dokonalý pôžitok pri fajčení, je potrebné dodržiavať viacero pravidiel pri ich skladovaní a podávaní.

Ak ste v tejto oblasti nováčik, alebo sa chcete naučiť niečo nové, obráťte sa na nás. Ponúkame široké spektrum poradenských služieb. Či už ide o základné pravidlá pre prevádzku a údržbu vášho humidoru, zaškolenie vášho personálu, alebo someliérske školenia, garantujeme vám profesionálny prístup a najnovšie odborné informácie. Náš školiaci personál vám vie podať množstvo zaujímavých informácií o pestovaní a spracovaní tabaku, výrobe cigár alebo ich skladovaní a samotnom fajčení.